3 روش خلاقانه برای استفاده از یک سمپل

۳ روش خلاقانه برای استفاده از یک سمپل

3 روش خلاقانه برای استفاده از یک سمپل

یک سمپل پلیر که بیشتر با نام سمپلر شناخته می شود یک ویژگی است که شامل بیشتر نرم افزار های دی جی مدرن می باشد. اکثر دی جی ها از آن فقط برای ایجاد افکت های صوتی مانند یک بوق استفاده می کنند، اما آن می تواند برای انجام کارهای خلاقانه و مفید تری استفاده شود. در این مقاله 3 نمونه از کاربرد های دیگر آن و چگونگی استفاده از یک سمپل پلیر در کنار ایجاد افکت های صوتی وجود دارد.

1-استفاده از آن به عنوان یک درام ماشین

شما به راحتی می توانید یک سمپلر را به یک درام ماشین شبیه سازی شده تبدیل کنید، و شما این کار را با افزودن برخی سمپل های کیفیت بالای درام انجام می دهید. مطمئن شوید که درام های اساسی و پایه مانند Kick، Snare، Clap، Hi-Hat و ساز های کوبه ای را انتخاب کرده اید و آنها را برای پر کردن قطعات کم انرژی و آرام آهنگ استفاده کنید. این یک راه عالی برای اضافه کردن تغییرات و حرکت به آهنگ هایی است که انتخاب کرده اید اما درام خوبی ندارند یا فقط به عنوان بداهه نوازی برای اضافه کردن المان های زنده به ست شما می باشد.

2-از آن به عنوان یک پخش کننده ی لوپ استفاده کنید

برخی از نرم افزار های دی جی دارای قابلیت تغییر سرعت سمپل های بارگزاری شده هستند و یا سمپل ها را با یک دک سینک می کنند. این کار از سمپل پلیر یک پخش کننده ی لوپ فوق العاده  می سازد. درام، ساز کوبه ای یا لوپ های بیس و دیگر المان های خلاقانه را به راحتی به ست هایتان اضافه کنید، به خصوص اگر که نرم افزار شما دارای یک ویژگی سینک برای سمپل پلیر می باشد.

3-از آن به عنوان یک دک AUX استفاده کنید

از آنجایی که شما می توانید تمام آهنگ ها را بر روی سمپل پلیر بارگزاری کنید، می توانید از آن به عنوان یک دک اضافه استفاده کنید. این خصوصا برای دی جی های سیار که آهنگ هایشان نیاز به پلی شدن در زمان های خاص دارند کاربردی می باشد. آهنگ های بارگزاری شده در اسلات های سمپل پلیر برای پخش ترک ها با فشار دادن یک کلید یا پد ایجاد شده اند به جای اینکه بخواهید هر آهنگ را بر روی یک دک جداگانه بارگزاری کنید.

در نهایت با کمی آمادگی و برخی تمرینات، سمپل پلیر می تواند واقعا یک عنصر خلاقانه ی دیگر را اضافه کند که دی جی ها میتوانند به ست هایشان بیاورند. سمپل های درام و لوپ ها را بارگزاری کنید و سعی کنید آنها را در سرتاسر ست خود پخش کنید. نه تنها این کار ساده می باشد بلکه یک روش سرگرم کننده برای اضافه کردن المان هایی به اجرای زنده ی شما می باشد، و آن می تواند ست های شما را از دیگران متمایز کند، زیرا می توانید مهارت های بیشتری در کار کردن با آن کسب کنید.

منبع: دی جی سنتر

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید