deejbehtash

۵مرحله تا اجرای دی جی خوب

 

یادگیری دی جی می تواند یک چالش باشد، و آن فقط بخاطر نیاز شما به استاد شدن در تکنیک های دی جی واقعی نیست. مشکل واقعی این است که چطور شما باید بدانید که در وهله ی اول چه تمرینی بکنید و چه تکنیکی را یاد بگیرید؟ اطلاعات زیادی در مورد دی جی کردن وجود دارد که فهمیدن اینکه بدانید چه کاری باید انجام دهید سخت است، مخصوصا اگر شما تازه شروع به کار کرده باشید.آیا باید اسکرچ کردن یاد بگیرید؟ یا باید لوپ گرفتن و سمپل گیری را تمرین کنید؟ یا اینکه اول باید یاد بگیرید که چطور ویرایش کنید؟

خوشبختانه، یادگیری دی جی در واقع یک روند بسیار ساده است. در این مقاله من سعی کردم که تفکرات اشتباه را کنار بزنم و برای استاد شدن در مهارت های دی جی یک برنامه ی 5 مرحله ای به شما بدهم. با اتمام این برنامه شما قادر خواهید بود که اولین اجرای عمومی خود را با اطمینان و موفقیت به انجام برسانید.

-مرحله ی اول: فراهم کردن یک ست دی جی

این خیلی سخت است که بدون یک ست دی جی واقعی دی جی یاد بگیرید. خبر خوب این است که نیاز نیست ابزار دی جی شما گران قیمت باشد. اگر یک لپ تاپ دارید، کنترولر دی جی یک گزینه ی بدون پردازنده است که به کار شما سرعت می دهد و ارزان می باشد. در نظر داشته باشید که برخی از کنترولر ها با یک نسخه ی “لایت” یا “اینترو” نرم افزار دی جی به فروش می رسند. و شما قطعا می خواهید آن را به نسخه ی اصلی ارتقا دهید، پس مطمئن شوید که قیمت ارتقا آن از بودجه شما بیشتر نباشد.

-مرحله ی دوم: تهیه ی آهنگ ها برای تمرین با آنها

در ابتدا حداقل با 20 ترکی که دوسشان دارید شروع کنید. اگر همه ی این آهنگ ها در یک سبک و محدوده BPM یکسان باشند به شما کمک می کنند. همچنین، مطمئن شوید که شما نسخه های DJ-Friendly گسترش یافته ی آنها را دریافت کرده اید که دارای اینترو و اوترو های طولانی تری می باشند. آنها باید برخلاف نسخه های رادیویی که معمولا 3 تا 4 دقیقه طول می کشند، 5-7 دقیقه باشند.

-مرحله ی سوم: استاد شدن در میکس پایه با Sync

در اینجا هدف این است که شما بتوانید ست های دی جی را در کمترین زمان ممکن پلی کنید. انتقال ساده بین ترک ها را در حالت Sync تمرین کنید، که به صورت منظم فقط بین ترک ها از یکی به دیگری در طول یک یا دو عبارت (بخش کوتاهی از آهنگ که در طول آهنگ تکرار می شود) منتقل شوید. برای انجام این کار لازم است که cue کردن و شروع  کردن ترک و همچنین ساختار یک ترک را یاد بگیرید. که شما با پلی کردن و گوش دادن زیاد می توانید این کار را بصورت تجربی یاد بگیرید

-مرحله ی چهارم: بیت مچ و اکولایز کردن دستی را یاد بگیرید

هنگامی که شما متوجه شدید که چطور یک ست دی جی پلی می شود (پلی کردن یک ترک در دک A و انتقال به ترک بعدی در دک B و دوباره انتقال به آهنگ بعدی در دک A)، وقت این می رسد که از کلید Sync رها شوید و به جای آن بیت مچ کردن دستی را یاد بگیرید. سپس یاد بگیرید که چطور با استفاده از اکولایزر میکس هایتان را نرم تر کنید. بهترین راه برای تمرین این است که دوباره آهنگ ها را یکی پس از دیگری در ست های خصوصی خود پلی کنید.

-مرحله ی پنجم: برای خودتان یک برنامه ی دی جی بگیرید

فرض می کنیم که شما مجموعه موسیقی خود را ساخته اید و در حالی که هنگام یادگیری مهارت های تکنیکی برای رسیدن به این نقطه بودید به دی جی های دیگر گوش دادید. اگر اینطور باشد، شما باید بتوانید در میان عموم پلی کنید. بهترین راه برای شتاب دادن به سرعت یادگیری این است که خودتان را در معرض کمی “حالت ترس و اضطراب” قرار دهید، جایی که عملا شما در سرگردانی و ترس یک اجرای عمومی دی جی باشید. بنابراین پیش بروید و برای خودتان یک اجرا یا ایونت را رزرو کنید.

منبع: دی جی سنتر

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید