دانلود ریمیکس شاد

۷ نکته ی ضروری برای آهنگسازی

با تشکر از ابزار در دسترس و قیمت های مقرون به صرفه ای که در حال حاضر ساختن موسیقی را بهتر و راحت تر از هر زمان دیگری کرده است. ما قصد داریم تا 8 نکته ی ضروری را برای آهنگسازان مبتدی و کارکشته که به دنبال پیشرفت روزمره در موسیقی هستند به اشتراک بگذاریم.

-الهام بخش بودن

این مورد تقریبا چیزی نیست که قابل بیان باشد اما الهام چیزی است که شما را در پیشبرد موسیقی جدید به جلو می برد. این مهم است که شما گوشهایتان را با گوش دادن به صداهایی از گذشته، حال و آینده تازه و سرحال نگه دارید. اگر می خواهید موسیقی مربوط به نسل آینده تولید کنید باید مطمئن شوید که به موسیقی هایی که قبل از شما آمده اند خوب گوش داده باشید تا بتوانید ریشه های سبک هایی که دوسشان دارید را درک و منبع آنها را بشناسید. ذهن خود را باز نگه دارید و به همه نوع سبک موسیقی گوش دهید. در همه ی سبک ها موسیقی خوب وجود دارد و بنابراین با درک تنوع سبک ها و هنرمندان است که می توانید از آنها الهام بگیرید.

-با ابزاری که در دست دارید کار کنید

این وسوسه برانگیز است که پول و کارت های اعتباری خود را نگه دارید تا بتوانید هر سینت، پلاگین و پک سمپلی را خریداری کنید، اما بهتر آن است که آهنگ سازی با همان ابزار های ساده و یا هرچه که در دست دارید را به طور کامل یاد بگیرید. با وجود اینکه تبلیغات همیشه به شما می گوید که ابزار جدیدی بگیرید و طوری وانمود می کنند که بدون ابزار جدید نمی توانید آهنگی خوب بسازید، باید بگویم که در واقع شما به هیچ کدام از این ابزار های جدید نیازی ندارید. این خیلی بهتر است که با یک سینت، پلاگین و یک DAW کار کنید و کارایی کامل آنها را یاد بگیرید، چون زمان بسیار خوبی برای این است که بتوانید بر روی بخش ها و قسمت های مختلف آنها استاد شوید. پس متعهد به یادگیری و نحوه ی استفاده ی دقیق و کامل از ابزاری که در دست دارید باشید.

-سازماندهی را حفظ کنید

این آسان است که در عرض چند لحظه ترک ها و فضا سازی های متعدد و پشت سر هم را ایجاد کنید، و به وجود آمدن هرج و مرج و شلوغی در پروژه شما یک چیز عادی است. اما اگر در عرض چند دقیقه روی ترک ها کار کنید و آنها را سازماندهی کنید، پیمودن ادامه ی راه برای شما بسیار آسان تر خواهد بود. آنها را نام گذاری کنید و با رنگ مشخص کنید تا ترک ها از هم تمیز داده شوند.

-نگاه کنید و گوش دهید

خواندن و تماشای محتوای تولید شده برای آهنگ سازی در اینترنت خوب است و منابع بسیار مفیدی در این زمینه وجود دارد که به آهنگسازی شما کمک می کنند. بسته به نوع علاقه شما به طرز یاد گیری، خواندن مقالات یا دیدن ویدئو را انتخاب کنید. در یوتیوب ویدئو های زیادی از نوشتن نت ها و آکورد های متنوع ( غمگین، شاد، ترسناک و …) تا تکنیک های مورد استفاده و نکات ریز و مهم وجود دارد که هم در ساخت سریع تر و روان تر ایده های شما کمک می کند و هم منبع الهام بخش فوق العاده ای می باشند.

-کارهای هنرمندان مورد علاقه ی خود را تجزیه و هحلیل کنید

تنها راه واقعی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده ی بهتر در یک سبک مشخص، این است که از بزرگان آن سبک یاد بگیرید و جزئیات کار آنها را به طور دقیق بررسی کنید و نهوه ی بکار گیری المان های مختلف صوتی و افکت ها و … را در موسیقی شان ردیابی کنید. این کار نیز به شما در مورد ایجاد آهنگ هایی در همان سبک و کسب دانش بیشتر برای ساخت و ترکیب صدا ها الهامات با ارزشی را منتقل می کند. ولی به یاد داشته باشید تقلید خوب است اما نه همیشه و سعی کنید آموخته های خود از کار هنرمندان مورد علاقه ی خود را با ایده های خود ترکیب کنید تا بتوانید کاری متمایز و جدید ارائه دهید.

-طراحی صدا را یاد بگیرید

بسیاری از پلاگینهای فوق العاده وجود دارند که پیش تنظیمات صدای شگفت انگیزی دارند. و این پیش تنظیمات می توانند شروع خوبی برای ایده پراکنی در مورد آهنگ های جدید باشند و با استفاده از آنها و یادگیری مفاهیم پارامتر های مختلفشان می توان مبانی اساسی طراحی صدا و سنتز را یاد گرفت. با یک سینت سایزر مجازی یا واقعی که یک یا دو نوسان ساز (اسیلاتور OSC) انواع شکل موج ها چگونگی فرایند تولید صدا ها و سفارشی کردن آنها را یاد بگیرید.

-همکاری با دیگر آهنگ سازان و تمرین

یکی از بهترین روش های تمرین برای آهنگ سازی همکاری با سایر آهنگ سازان است چون هرکس ایده و نظری متفاوت نظر شما دارد و همین به باز تر شدن مغز و آمدن ایده های جدید کمک می کند. سعی کنید با کسانی که از خودتان بهتر هستند همکاری کنید یا با آهنگ سازان نسل قبل خود کار کنید. چون آنها کاری که شما می خواهید شروع کنید را رد کرده اند و می توانند منبع یادگیری و الهام بخش خوبی برایتان باشند و جوابگوی سوالات پیچیده ی زهن شما هستند. همچنین تمرین کردن اصلی است که باعث استاد و حرفه ای شدن شما در کار و به چالش کشیدن خودتان است. چون با تمرین روزمره است که شما می توانید به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرید و ایده های قوی تر را پیاده سازی کنید به یاد داشته باشید داشتن نظم در روند تمرینی شما یک موضوع مهم است که در راستای تمرکز و خبره شدن شما در آهنگ سازی بسیار مهم است.

منبع: دی جی سنتر

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp