سمپل داربوکا بندری

110,000 تومان

داربوکا، یکی از انواع سازهای پوست‌صدای  یک طرفه، با بدنه‌ای به شکل «گابلت» یا «جام» است

که به طوره ویژه در مصر، خاورمیانه، شمال آفریقا و جنوب آسیا و اروپای شرقی استفاده می‌شود. داربوکا در خانواده گابلت دارم‌ها (درام‌های به شکل جام) قرار دارد.

توضیحات

سمپل داربوکا بندری

بندری را میتوان یکی از معروف‌ترین سبک‌های موسیقی ایرانی دانست که محدوده آن به جنوب ایران برمیگردد

و عمده استفاده آن در استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان است. میدانیم که بندری موزیکی شاد و ریتم دار بوده و برای نواختن آن از سازهای کوبه‌ای مانند داربوکا، تومبا، تمپو و… استفاده می‌شود.

اما سمپل داربوکا بندری چگونه است؟ این سمپل بندری که همواره جزء سمپل‌های پرطرفدار به حساب می‌آید، با ریتم بندری خود فضایی شاد و مفرح را برای افراد پدید می‌آورد.

اما چه اطلاعات دیگری از این سمپل بندری و البته ساز داربوکا در اختیار دارید؟ در ادامه این مقاله توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه می‌دهیم.

ساز داربوکا را می شناسید؟

داربوکا، یکی از انواع سازهای پوست‌صدای  یک طرفه، با بدنه‌ای به شکل «گابلت» یا «جام» است

که به طوره ویژه در مصر، خاورمیانه، شمال آفریقا و جنوب آسیا و اروپای شرقی استفاده می‌شود.

داربوکا در خانواده گابلت دارم‌ها (درام‌های به شکل جام) قرار دارد. ابتدا به این نکته توجه کنید که گابلت درام‌هایی که درشمال آفریقا و آسیا رایج هستند

و داربوکا جزء آن‌هاست، از نظر نوع نواختن با درام‌های مشابهی مثل جیمبی که متعلق به غرب آفریقا هستند، فرق دارند.

اولین باری که از گابلت درام در موسیقی غربی استفاده شد در اپرای  Les Troyens اثر هکتور برلیوز، آهنگساز فرانسوی بود. آهنگساز مصری حلیم عبد المسیح الضبع‎ نیز برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰، قطعاتی را برای گابلت درام و ارکستر ساخت.

نام های دیگر داربوکا

برایتان باورپذیر است که یک ساز بیش از یک نام داشته باشد؟ داربوکا تمام تصورات ذهنی شما را برهم زده است. در این قسمت با دیگر نام های این ساز آشنا می‌کنیم.

  • درام ( Goblet Drum )

  • چَلیس درام ( Chalise Drum )

  • تارابوکا ( Tarabuca )

  • دِبوکا ( Debuca )

  • دومبِک ( Dumbec )

  • تبلا ( Tabla )

  • و غیره…

تهیه سمپل داربوکا عربی

اگر به نواختن ساز داربوکا با ریتم عربی علاقمند هستید و یا شخصی را می‌شناسید که به دنبال تهیه سمپل‌ها و فایل های ضبط شده این ساز است توصیه می‌کنیم سایت دی جی بهتاش را به او معرفی کنید. این ساز با فراهم آوردن سمپل داربوکا عربی به افراد این امکان را می‌دهد تا محیطی شاد و دلچسب را به عنوان یک دی جی برای اطرافیان‌شان فراهم آورند. همچنین شما میتوانید به بخش تماس باما سایت دی جی بهتاش مراجعه نموده و هرگونه سوالی که ذهن شما را در این راستا به خود مشغول کرده مطرح کنید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “سمپل داربوکا بندری”